2004 yılından bu yana bilişim sektörünün çeşitli alanlarında faaliyet gösteren firmamız 2007 yılında Webim ile Türkiye ve Uluslararası pazara yönelik hosting, kiralık sunucu, co-location ve alan adı satış hizmetlerine başlamıştır.

2004 yılından bu yana bilişim sektörünün çeşitli alanlarında faaliyet gösteren firmamız 2006 yılında Webim tescilli markası ile Türkiye ve Uluslararası pazara yönelik hosting, kiralık sunucu, co-location ve alan adı satış hizmetlerine başlamıştır.

Hizmetimizin başladığı ilk yıllarda Türkiye’de oldukça yeni olan sektörümüz özellikle 2004 yılından sonra ciddi yükselme yaşayarak büyük bir Pazar haline gelmiştir. Şu an ülkemizde farklı büyüklüklerde 2000 den fazla firma hosting hizmeti vermektedir.

24 saat izlenen veri merkezimizde tüm sunucularımızın gerekli portları yazılımlar ile 1 dakikalık aralıklarla otomatik olarak gözetlenmektedir. Tüm sunucularımızın image yedekleri gecelik olarak düzenli alınmaktadır.

Sunucularımızda sağlanan hosting hizmetlerimiz için Plesk ve Cpanel kontrol paneli kullanılmaktadır.

Webim 2007 eylül ayında tamamladığı yeni müşteri takip ve yönetim tabanlı web sitesi ile, hosting açılışı, domain yönetimi, şifre yönetimleri, yenileme işlemleri gibi bir çok işlemin online ve anında gerçekleşmesini sağlamıştır.

Webim hosting hizmetlerini gerçekleştirdiği tüm sunucularını Intel Xeon veya AMD Opteron işlemcili HP veya IBM sunucu sistemleri kullanmaktadır. Böylece OEM bilgisayarlar ile yapılan hosting hizmetlerine oranla ciddi bir performans farkı sağlanmaktadır.


Yorum Yok.

Yorum Yazın